Każdy kiedyś musi zacząć pracować

Lista stanowisk budowlanych

Co się dzieje po dodaniu ofert pracy na różnych grupach w social mediach ? Oferty pracy dla osoby bez doświadczenia. Np. Inżynier budownictwa bez doświadczenia - proponowane wynagrodzenie 5500brutto.

Komentarzy jest zawsze więcej, niż zawartości ogłoszenia o pracę, gdy pojawia się ogłoszenie pracy, gdzie nie jest wymagane doświadczenie.

A w momencie kiedy rekruter podaje proponowane wynagrodzenie, to już w ogóle lawina śmiechu. Ciekawi nas skąd to się pojawiło - czy teraz ludzie bardziej siebie cenią? Jakie mają oczekiwania wynagrodzenia?

Czy 5 tys. brutto prosto po studiach dla osoby niedoświadczonej to naprawdę jest mało?

Wiadomo, że super by było dostać na rękę jak najwięcej, każdy chce,ale gdyby tak było, to byśmy byli wszyscy od razu milionerami.

Studia studiami - tak wiemy, że są ciężkie, ale nie oszukujmy się to jest kropla w morzu tego, z czym się trzeba zderzyć w realu. Przedmiar i obmiar - czy tego nauczymy się na studiach? Może w definicji...

Przykre jest również, że edukacja na studiach wyższych jest lata świetlne za tym, co dzieje się na rynku. Studia słabo przygotowują do pracy zawodowej, ale to wiemy nie od dziś.

Teraz każdy bez doświadczenia chce dychę na rękę, a jak przychodzi co do czego, to przedmiaru i obmiaru zrobić samodzielnie nie umie. W budownictwie jest trochę jak w gastronomi. Kto nie przejdzie wszystkich szczebli, ten nie nauczy się szacunku do ludzi i pracy przez nich wykonywanej.

Jak zacząć?

Początki są zawsze trudne, najgorzej jest zacząć. Czasem trudno znaleźć oferty pracy dla osób początkujących dopiero na rynku pracy. Nie poddawać się i być konsekwentnym w działaniu. Są różne staże, ale z doświadczenia też wiemy, że tam "przemiał" ludzi jest bardo duży. Czasem warto udać się osobiście do firmy, której profil nas interesuje. Czy brać co dają? TO zależy jeżeli oferują dobre warunki, które może nie są szczytem naszych marzeń, ale jest wizja podwyżki i rozwoju, to warto się zastanowić nad takim pracodawcą. Grupy z ofertami pracy w social mediach, to świetny zamysł, ale niestety czasem pojawiają się tam takie osoby, które publicznie wyśmiewają ofertę, komentują zbijają z tropu, że to oferta śmieć i nie warto tracić na nią czasu, bo skupili się tylko na wynagrodzeniu, które wydaje im się małe. Nie odrzucaj takiej oferty - masz swój rozum i sam zastanów się co byś tam miał robić i za ile, oraz ile ta praca da Ci możliwość rozwoju. Pamiętaj także o naszym portalu pracy.

Błędne koło?

Po studiach mamy pewną wiedzę z danej dziedziny, a przynajmniej powinniśmy mieć, ale co z doświadczeniem... Każdy z nas kiedyś zaczynał. Doświadczenie zdobywa się podczas wykonywania pracy zawodowej, ale żeby przyjąć nas do tej pracy, to pracodawca chce osoby z doświadczeniem i to najlepiej już kilkuletnim. Każdy z nas to przechodził. Nie od razu praca marzeń czeka na nas po studiach, chociaż są wyjątki od tej reguły. Trzeba działać, tylko działanie zaprowadzi nas do konkretnego celu.

Zajrzyj do naszych ofert pracy na portalu:

Kadra Inżynierska

Zajrzyj do naszej grupy z ofertami pracy na Facebooku:

Facebook - grupa z ofertami pracy

Zapraszamy do przeczytania naszego innego artykułu

BLOG

loading...
Artykuły - pracawbudownictwie.com.pl