Jak znaleźć pracę kiedy nie ma ofert pracy l Praca w budownictwie

Praca w budownictwie - czyli jak szukać kiedy nie ma ofert pracy, które by nas zainteresowały?

Poniżej kilka szybkich porad, co zrobić kiedy szukasz oferty, której nie ma

1. Sieć

 Nie zawsze wakaty w firmie, której byśmy chcieli pracować, są reklamowane. Bywa, że z różnych powodów rekrutacja w przedsiębiorstwie musi być ukryta. Aby wylądować na stanowisku, na którym nam zależy, trzeba znaleźć sposób na otworzenie drzwi. Tworzenie sieci kontaktów może znacznie przyczynić się do znalezienia możliwości zatrudnienia; nawet jeśli nikt, kogo znasz bezpośrednio, nie ma wiedzy o otwartym procesie rekrutacyjnym w danej firmie, jest szansa, że zna kogoś, kto to robi.
Możesz dołączyć do stowarzyszeń zawodowych, uczestniczyć w wydarzeniach dla absolwentów Twojej szkoły lub dążyć do nawiązania kontaktu ze specjalistami, którzy pracują w Twojej branży.

2. Polecenia

  Polecenia w firmach pochodzą od osób, które znasz. Niektórzy pracodawcy oferują swoim pracownikom różne zachęty do polecania kandydata do firmy - sytuacja korzystna dla wszystkich. Otrzymujesz nową pracę, a Twój kontakt otrzymuje zapłatę za znalezienie i przyciągnięcie najwyższej klasy pracownika.

3. Tablice ogłoszeń i strony  kariery


 Tablice ogłoszeń w Internecie, w każdej gazecie są dostępne rubryki z ofertami pracy w danym województwie. Możesz także korzystać z wyszukiwarek w Internecie lub ogromnej liczby witryn związanych z karierą, które publikują oferty pracy, w branży budowlanej. Warto abyś zaczerpnął opinii czy faktycznie portal specjalizuje się w ofertach pracy z branży.

4. Targi pracy


 Targi pracy są zazwyczaj ukierunkowane na konkretne branże. Zbadaj wszystkie firmy, które Cię interesują, przynieś kilka egzemplarzy CV i bądź gotowy na sprzedaż swojego doświadczenia. Rozważ wszelkie rozmowy z rekruterami jako mini-wywiady, które odróżniają cię od innych kandydatów. Niektóre organizacje mogą nawet oferować kandydatom wywiady na miejscu, którzy spełnią ich wymagania.

5. Strona firmowa www  Jeśli masz już na myśli swojego wymarzonego pracodawcę, dlaczego nie przejść bezpośrednio do działu kariery na jego stronie? J Utwórz listę pracodawców, dla których chcesz pracować i często odwiedzaj ich strony internetowe. Jeśli naprawdę zależy Ci na pracy w konkretnej firmie, może minąć trochę czasu, zanim znajdziesz taką możliwość, która pasuje do Twojego zestawu umiejętności.

6. Telefon do firmy


  Jeśli nie widzisz żadnych ofert pracy firmy, którą jesteś szczególnie zainteresowany, możesz rozważyć nawiązanie rozmowy. Skontaktuj się ę z osobami w organizacji, znajdując ich dane kontaktowe na stronie internetowej firmy, w ten sposób zbadasz u źródła czy jest szansa na pracę w tej firmie. Możesz zostać wtedy poproszony/ poproszona o przesłanie swojego CV do bazy Kandydatów. Taka forma szukania pracy może dać Ci to wgląd w nadchodzące oferty pracy w danej firmie.

7. Agencja Pracy

  Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy w poszukiwaniu pracy, istnieje wiele organizacji, które zatrudniają za pośrednictwem agencji rekrutacyjnych, ponieważ pomaga to usprawnić długotrwały proces lokalizowania i przeprowadzania wywiadów z kandydatami. Zgłoś się do Agencji Pracy z pomocą o dopasowanie oferty pracy do Twoich oczekiwań. Być może będą mieli dla Ciebie ofertę której szukasz.

8. Korzystaj z programów stażowych

 To dobre rozwiązanie dla osób po, lub w trakcie studiów, które już powoli chcą znaleźć pracę na etat. Czasami zatrudnienie tymczasowe może prowadzić do stałego zatrudnienia. Jeśli nie masz pracy, znalezienie tymczasowej pozycji w doskonałej firmie to świetny sposób, aby pozyskać przydatne kontakty biznesowe, z którymi możesz wykorzystać w przyszłości.

9. Kreatywność i odwaga


  Nie poddawaj się i nie rezygnuj zbyt łatwo. Czasem trzeba wykonać wiele telefonów, aby dostać to, czego się szuka. Nie wstydź się dzwonić

  Na współczesnym rynku pracy znalezienie najlepszych miejsc pracy często wymaga połączenia metod poszukiwania. Zawsze miej na uwadze, że znalezienie pracy nie jest sprawą prostą i oczywistą. Czasem potrzeba czasu i cierpliwości, żeby znaleźć to, czego się szuka.  

  

loading...
Artykuły - pracawbudownictwie.com.pl