Dlaczego warto pracować w branży budowlanej?

Praca w budownictwie – istnieją powody dla których warto pracować w branży budowlanej

    Branża budowlana jest jedną z tych branż, które zawsze dają możliwość dla każdego, kto chce dokonać zmiany i rozpocząć pracę. Praca w budownictwie daje wiele okazji i szans aby wpinać się po kolejnych szczeblach kariery. Porównując budowlankę do innych branż np. IT, czy sektora sprzedaży– ofert pracy w budownictwie jest mniej ale i tak jest ich wiele! Sektor budowlany jest w czołówce wiodących pracodawców w Polsce. Branża jest dynamiczna, ma swoje wzloty i upadki, a mimo to wciąż stanowi nowe miejsca pracy dla wielu osób.

 

Według raportu Deloitte w całej branży wykonawczej w Polsce
(wraz z małymi podmiotami zatrudniającymi poniżej 9 pracowników) pracuje ok. 700–800 tys. osób

Czy jesteś gotowa/ gotowy na wyzwania?

    Ta branża gwarantuje Ci, że nie będziesz się nudził w pracy. Jeśli tylko chcesz nowych wyzwań i zamian to na pewno zawsze znajdziesz coś ciekawego dla siebie. Zaczynając karierę od pracy na budowie możesz spróbować swoich szans w biurze przy przygotowaniu produkcji lub negocjowaniu nowych kontraktów.

BUDOWNICTWO TO PONAD 6,5 %  PKB

Poczuj satysfakcję z pracy!

    Jako jedną z największych zalet pracy w branży budowlanej uważa się bezpośredni udział w kreowaniu otoczenia. Bezpośrednie decyzje pojedynczych pracowników pracowników budowlanych od murarzy, tynkarzy, geodetów po inżynierów mają w jakimś stopniu wpływ na budowę obiektu. Cały proces inwestycyjno- budowlany to duży zespół naczyń połączonych, wymagający zaangażowania wielu specjalistów na różnych jego etapach. Niezależnie od tego, czy jest to budynek mieszkalny, biuro, lokal handlowy, a nawet centrum handlowe; cokolwiek zbudujesz, trwałe pozostanie w Twojej społeczności.

Atrakcyjne zarobki.

    Dziś, to pracownik decyduje o tym którą ofertę pracy rozpatrzy. Dynamika zmieniającego się rynku, standardów pracy czy w końcu postęp technologiczny sprawił, że praca na budowie nie jest już taka, jaka krąży w mitach. Biorąc pod uwagę, że budownictwo ma obecnie wysoki popyt na pracowników, oznacza to również, że wzrosły też płace pracowników. Szacuje się, że inżynierowie, wykwalifikowani pracownicy budowlani, kierownicy budowy czy architekci, zarabiają cztery razy więcej, niż koszty utrzymania. Podczas gdy w istocie prace budowlane trwają przez określony czas, zawsze pojawia się nowy budynek, a wraz z nim potrzeba niezliczonej liczby pracowników o różnych kwalifikacjach i doświadczeniu.

 

  

loading...
Artykuły - pracawbudownictwie.com.pl