Zobacz najbrzydsze budynki na Świecie.

 

Te kiczowate, śmieszne i dziwne budowle na prawdę istnieją.

W brzydocie, tez jest ukryte piękno. Choć wydawało się to komuś, że budynek się spodoba, to większość budynków na świecie, nigdy nie powinna się zdarzyć. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że piękno tkwi w oku patrzącego.

1. Elephant Building, Bangkok 

Budynek "Słoń"

 

   Ten wysoki budynek wzniesiony w Bangkoku w został zbudowany tak, aby przypominał słonia i w  rezultacie udało mu się dotrzeć do niemal każdego rankingu brzydkiego budynku. Obiekt otwarto w 1997 r. i od razu został uznany za ikonę narodową. Ten kwadraciak ma 105 m wysokości,  co czyni go największym budynkiem tego typu na świcie.
   Obiekt Elephant Tower to ogromny kompleks miejski, w którym mieści się centrum handlowe, biura i mieszkania. Oczy są wielkimi oknami, a ogon ma długość 20 pięter a jego kły w rzeczywistości to biura firmy zarządzającej obiektem. 
   Twórcą budynku jest senator, inżynier i potentat rynku nieruchomości Arun Chaiseri.

2. The Fang Yuan Building

"Szpula na kable" lub "Moneta"

   Podobne ten budynek został zaprojektowany od "niechcenia". W branży istnieje legenda, że projektant CV Lee zaprojektował go w dzień wolny od pracy. Jak temu nie wierzyć jeśli ten sam CV Lee zaprojektował TAIPEI 101, najwyższy budynek świata? Z pewnością jest traktowany przez jego twórcę jako wyjątkowe dziecko.
   Pierwotnie przypominać miał starą chińską monetę. Fang Yuan Building, 24-kondygnacyjny biurowiec, zbudowany w 2001 roku. Jego całkowita powierzchnia wynosi około 48 000 metrów kwadratowych. 

The Fang Yuan Building

3. Delftware Warming Station, Elektrownia w Enschede, Holandia

Delftware - to w rzeczywistości błyskotliwa niebiesko-białą ręcznie robiona ceramika, głęboko zakorzenioną w holenderskiej kulturze i historii. Ten ceramiczny kolos w rzeczywistości jest elektrociepłownią gazową z dwiema turbinami. W założeniu miał urozmaicić okolicę oraz.....


"Wieża przypomina wieżę kościoła. Na górze znajduje się motyw słońca złożony z tulipanów z symboliką promieni słonecznych, więc jest świątynią energii.

Obiekt zbudowano w części browaru Grolsch. Obiekt zleciło przedsiębiorstwo energetyczne Essent  w 2010 r. Budynek zaprojektowali Branimir Medić i Pero Puljiz. Działa od 1 października 2010 r. 

Delftware Warming Station, Holandia

4. Selfridges Department Store, Birmingham

Ten obiekt należący do sieci centrów handlowych Selfridges. Kosztował ponad 340 000 000,00 mln PLN

Centrum handlowe Selfridges Building
Centrum handlowe Selfridges Building

Fasada składa się z 15 000 tarcz aluminiowych zamontowanych na niebieskim tle. Inspiracją dla autorów była sukienka Paco Rabanne. Obiekt ma 14 864 m2.
Wykonawcą tego 6-cio kondygnacyjnego sklepu była jedna z największych brytyjskich firm budowlanych - 
Laing O'Rourke.

5. 8-bitowe Budynki

Budynki kanciaste, kwadratowe i szare.

Kościół św. Ludwika w Saarlouis, Niemcy
Kościół św. Ludwika w Saarlouis, Niemcy

Hotel Forum - Kraków
Hotel Forum - Kraków
Biblioteka Uniwersytecka w Toronto
Biblioteka Uniwersytecka w Toronto
Zarząd dzielnicy Toronto
Zarząd dzielnicy Toronto

6. Roundhouses, Netherlands

Osiedle UFO

Zbudowana w 1984 r. kiedy to rząd Holandii postanowił sfinansować inwestycję mieszkaniową. Miało być tanio i szybko. Wygrał projekt Kulki wykonane są z betonu wzmocnionego włóknem szklanym. Średnica każdego Ufoludka mai  5,5 metra oraz posiada 11 okrągłych okien.  inwestycja mieszkaniowa składa się z 50 śmiesznych budynków o futurystycznych kształtach. Pierwotnie miało przypominać "Żarówkę" lub "Piłkę".  

Domy Bolwoningen
Domy Bolwoningen

Pośrodku kuli znajduje się łazienka i mała sypialnia, a na drugim piętrze znajdują się salon i kuchnia. Ponadto budynek ten można umieścić nie tylko na ziemi, ale także na wodzie, na stacjonarnej platformie. Link

7. La Lavadora, Mexico City

Największa pralka świata. 

Jak widać, istnieje powód, dla którego ten budynek jest znany jako La Lavadora lub „pralka”. Usytuowany w jednej z ekskluzywnych dzielnic biznesowych Mexico City zdecydowanie wyróżnia się na tle.

La Lavadora, Mexico City
La Lavadora, Mexico City


Obiekt znajduje się w najnowocześniejszej dzielnicy miasta Santa Fe. Budynek został oficjalnie nazwany Calakmul po ważnym przedhiszpańskim mieście Majów, jednym z największych i najpotężniejszych starożytnych miast cywilizacji Majów. Celem architekta Agustína Hernándeza Navarro było stworzenie wielkiego nowoczesnego budynku pralki. Na zewnątrz budynku znajdują się ściany, które są nieskazitelnie białe. Podobno ten budynek wyposażono w złożone systemy BMS.

8. Budynki przypominające OBELISK

Agbar Tower, Barcelona
Agbar Tower, Barcelona
Wieża Knob w Newcastle
Wieża Knob w Newcastle
Stacja NSA w Berlinie
Stacja NSA w Berlinie
Gherkin w Londynie
Gherkin w Londynie
Sky Tower, Wrocław
Sky Tower, Wrocław
Ypsilanti, Latarnia w Michigan
Ypsilanti, Latarnia w Michigan

loading...
Artykuły - pracawbudownictwie.com.pl