Jak napisać przekonujące CV do branży budowlanej ? 

 

 CV dla pracownika na budowie to dokument, który prezentuje doświadczenie, umiejętności oraz wiedzę kandydata do pracy. Z jego pomocą można wyróżnić się na tle innych osób, co poskutkuje zaproszeniem do współpracy. Czym powinno się wyróżniać curriculum vitae w przypadku starań o zatrudnienie w branży budowlanej? Najważniejsze sekcje to podsumowanie zawodowe, doświadczenie i umiejętności.

 

Jak napisać CV budowlańca?Podpowiadamy w niniejszym artykule.

CV do branży budowlanej - bardzo istotnym elementem jest podsumowanie zawodowe

   

 W CV do pracy w budowlance koniecznie trzeba zamieścić sekcję Podsumowanie zawodowe. Co powinno się w niej znaleźć? W tym miejscu należy krótko streścić swoje doświadczenie zawodowe, opowiedzieć o umiejętnościach, wykształceniu, specjalizacji i osiągnięciach. Oprócz tego warto w nim udzielić informacji na temat:

  • oczekiwań związanych z pracą,
  • przykładów prac, które były wykonywane do tej pory,
  • sukcesów w branży,
  • udziału w większych projektach budowlanych.

 

CV budowlańca – wzór podsumowania zawodowego nr 1:

 

 Mam 6-letnie doświadczenie jako pracownik prac wykończeniowych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Specjalizuję się w montażu instalacji wodnych, kanalizacyjnych, grzewczych, a także elektrycznych i gazowych oraz wykończeniu podłóg i malowaniu ścian. W pracy przestrzegam norm i przepisów BHP, szybko przyswajam wiedzę z zakresu nowych technologii w budownictwie, jestem również osobą cierpliwą i sumienną, która starannie wykonuje powierzone jej zlecenia.

 

Życiorys budowlańca – wzór podsumowania zawodowego nr 2:

   

 Jestem absolwentem kierunku Inżynieria Budownictwa na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od razu po studiach zacząłem pracę w rodzinnej firmie, gdzie już od 2 lat zajmuję się przygotowaniem i organizacją budowy, a także opracowywaniem harmonogramów dla pracowników fizycznych. Aspiruję, aby w Państwa firmie poprowadzić swój własny zespół budowlany. Dołożę wszelkich starań, żeby starannie prowadzić kontrolę kosztów przedsięwzięcia oraz zarządzać pracą brygad.

Curriculum vitae budowlańca – najważniejsze sekcje to Doświadczenie Zawodowe oraz Umiejętności

 

   

 Bardzo istotną sekcją CV do branży budowlanej jest Doświadczenie zawodowe. Należy tam wymienić w kolejności chronologicznej wszystkie dotychczas podejmowane prace w budownictwie. Warto w tym miejscu wspomnieć nie tylko o nazwie firmy budowlanej, ale także przedstawić okresy zatrudnienia i wypunktować obowiązki na danym stanowisku. Jeśli kandydat do pracy posiada referencje zadowolonych klientów, może je również załączyć do curriculum vitae.

 

Jak napisać CV do pracy na budowie ?

Przykład sekcji Doświadczenie zawodowe znajduje się poniżej

 

CV – budowlaniec – przykład sekcji Umiejętności

Pracownik budowlany może pełnić różne stanowiska — od robotnika fizycznego, przez nadzorcę montażu instalacji i inżyniera ds. elektrycznych, po kierownika budowy. Każda z wymienionych specjalizacji wiąże się z innymi kompetencjami. Sekcja Umiejętności w CV powinna prezentować atuty w kontekście konkretnych zadań. Jeśli praca będzie polegać na zarządzaniu ludźmi, kluczowe okazują się umiejętności miękkie oraz znajomość przepisów budowlanych, natomiast gdy przyjmuje ona charakter typowo wykonawczy, pożądane są odpowiednie uprawnienia, certyfikaty oraz doświadczenie.

W CV budowlańca nie może zabraknąć sekcji z historią wykształcenia

Nie mniej istotnym elementem w CV dla branży budowlanej jest wykształcenie. Należy je opisać w kolejności chronologicznej. W przypadku pracowników fizycznych ważną rolę odgrywa nie tylko szkoła zawodowa, ale także technikum budowlane i ukończone kursy specjalistyczne. Natomiast na stanowiska kierownicze czy inżynierskie rekrutowani są absolwenci studiów wyższych. W przypadku tych drugich poza nazwą uczelni i kierunku powinno się również podkreślić, jaką specjalizację ukończono.

Przykład CV dla pracownika budowlanego – wzór sekcji z historią wykształcenia

Jak skonstruować historię wykształcenia w curriculum vitae pracownika budowlanego? Wzór znajduje się poniżej:


Przykład nr 1:

2010–2013

Zespół Szkół Budowlanych we Wrocławiu

Zawód: monter okładzin ściennych i płyt podłogowych

Kwalifikacja: wykonywanie robót montażowych okładzinowych i wykończeniowych

Przykład nr 2:

2005–2010

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Kierunek: Budownictwo

Uzyskany tytuł: magister

Przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej warto poprzedzić rzetelnym researchem na temat firmy

Znalezienie wzoru CV budowlańca i napisanie dobrego curriculum vitae to dopiero połowa sukcesu. O zdobyciu pracy w branży budowlanej decyduje bowiem w największym stopniu dobre zaprezentowanie się podczas rozmowy rekrutacyjnej. Spotkanie warto poprzedzić solidnym researchem na temat przyszłego pracodawcy. Należy sprawdzić, w czym specjalizuje się dana firma oraz jakie wartości są wyznawane w tym przedsiębiorstwie. W szczególności rekrutacja na wyższe stanowiska, np. kierownicze lub inżynierskie, może wymagać dłuższych przygotowań ze strony kandydata do pracy.

Zapraszamy na stronę autora tekstu: https://www.cvhero.com/pl/kreator/

loading...
Artykuły - pracawbudownictwie.com.pl